top of page

PODPORUJEME

Firma Spiriko s.r.o. má tu čest sponzorovat atleta Tomáše Habartu, který je dlouholetým svěřencem AC Slovácké Slavie Uherské Hradiště. Na svém kontě má hned několik úspěchů.

Kromě úspěchů v ČR si v červenci roku 2021 junior Habarta zazávodil za českou reprezentaci na ME do 20 let v estonském Tallinnu. Běžel svou obvyklou disciplínu 3 000 m překážek. Probojoval se až do finálového běhu, kde doběhl na 10. místě v čase 9:08.58.

O měsíc později se zúčastnil MS do 20 let v Nairobi v Keni. Ani zde se Tom neztratil. Při rozběhu se umístil na 7. místě. Ve finálovém běhu na 3 000 m překážek byl mezi silnou konkurencí afrických běžců. Doběhl na krásném desátém místě časem 9:09.86.

Po roce si Tom zopakoval účast na MS 2022 do 20 let tentokrát

v kolumbijském Cali. Nastoupil na dráhu až v posledním třetím rozběhu. Čekání se vyplatilo a byl z toho přímý postup do finále ze třetího místa.

A zároveň svým časem 8:47.36 vyrovnal juniorský národní rekord Rostislava Ševců z roku 1984.

Finále běhu na 3 000 m bylo velmi napínavé až do posledních vteřin. Habarta se při závodě ze zadních pozic probojoval až na konečné 9. místo. Svým výkonem si tak polepšil o jednu příčku z minulého MS v Nairobi.

Drahocennou zkušenost získává Tom i nadále. 17. září si zaběhl Evropský silniční závod v italském Oderzu. Závod na 10 km běžela výprava čtyř českých reprezentantů: Jan Máša, Matěj Hřebačka, Tomáš Habarta a Matěj Placatka. Všichni reprezentanti se umístili na úctyhodných místech. Matěj Hřebačka na 7. místě, Tomáš Habarta na 11. místě, Jan Máša na 22. místě

a Matěj Placatka na 28. místě.

Tomovi přejeme příjemný start do roku 2023. Přejeme hodně úspěchů, závodů bez zranění a překonaných rekordů.